Tworzymy przestrzeń dla ludzi poszukujących Boga. Nie jest ważne, czy wychowałeś/aś się w kościele katolickim, protestanckim, prawosławnym, czy jako ateista/tka.

Wystarczą:

  • Otwarte serce, by nauczyć się przyjmować. Codzienność wiele od nas wymaga, a Bóg rozpoczyna relację z nami od przyjęcia Jego miłości i wszystkiego co ma w zanadrzu;
  • Gotowość by poświęcić Mu swoją uwagę. Kiedy patrzymy na Niego, problemy stają się małe, a rozwiązania proste;
  • Wiara, że kiedy my skupiamy się na Nim – On skupia się na nas. Chcemy Jego realnego działania w naszym życiu.
home-coach-e1437500653409
Czerpiemy z bogatej tradycji Kościoła. Uczymy się od generałów wiary, takich jak św. Patryk, który ma na koncie wiele wskrzeszeń umarłych. Albo Jan Bosko, który – zupełnie jak Jezus – rozmnażał jedzenie, a także niezłomnie przemieniał świat wokół siebie tworząc szkoły i miejsca pracy dla ludzi bez perspektyw.
Pragniemy też widzieć realność Boga działającą w misjach ewangelistów (Reinhard Bonnke, Daniel Kolenda), dzięki którym miliony ludzi gromadzą się w otwartych przestrzeniach i doświadczają niezwykłych uzdrowień. Te historie inspirują nas do działania tu gdzie jesteśmy.
O czym marzymy?
O kościele, który przemienia miasta i wsie, rodziny i związki. O ludziach wiary, którzy zrzucili własną nieśmiałość, uwierzyli w moc Bożą i są gotowi budować kulturę królestwa, również poza murami kościołów.
O przyjaciołach odważnie poruszających się ponad podziałami czy denominacjami.
Kultura Królestwa. Co to jest?
To kultura przyjaźni z Bogiem, takiej zwyczajnej i nadprzyrodzonej – ludzkiej i boskiej – osobistej. W której jest niezmierzona przestrzeń wolności. Nie ma presji i chęci podporządkowania sobie innych. Tylko prosta miłość do każdej osoby, niezależnie od wyznania, grupy etnicznej, przekonań. Normalnie w życiu jest to trudne. Ale w tej relacji, relacji z Jezusem, uchodźca, muzułmanin, starsza pani ze wsi, lesbijka, narodowiec, katolik, ateista, protestant – to ktoś najbliższy, nie ma bliższego – niż bliźni.
Prowadzący:
Agata Wartak – z wykształcenia psycholog, z zawodu kierownik produktu w międzynarodowej firmie, z powołania – dziewczyna Jezusa ? Niezłomnie dąży do głębszego poznania Boga, doświadczając Jego rzeczywistości – znaków, cudów i uzdrowień – w swoim życiu i w życiu ludzi, których spotyka. Miłość do Boga rozbudziło w 2009 roku świadectwo protestanckiego biskupa Kirby’ego de Lanerolle oraz jego żony Fiony. Małżeństwo z odwagą i szacunkiem służy Kościołowi na Sri Lance oraz lokalnej społeczności pośród licznych przejawów nadnaturalnego Bożego działania. Od tego czasu pozostali jej duchowymi przewodnikami – kibicując i wspierając w wierze.
Karol Zalewski – absolwent Wojskowej Akademii Technicznej. Pracuje jako programista. Myśliwy i motocyklista. W dzieciństwie nie zaprzeczał, że zostanie księdzem. Sam o sobie mówi: „uparty jak osioł katol z Podlasia”. Twardy charakter i wielkie serce. Od kiedy się dowiedział, jak wielka jest łaska – bezwarunkowa, darmowa miłość Boga do nas – nie może się otrząsnąć. Roznosi Bożą słodycz, gdziekolwiek się pojawi. :)
image1
image4
Magdalena Bartecka – psycholożka, animatorka kultury peryferyjnej, aktywistka wiejsko-miejska. Wegetarianka, ale kocha myśliwych (patrz wyżej). Producentka i bohaterka filmu dokumentalnego „Niepamięć” o dziedzictwie pańszczyzny. Jej najlepszym przyjacielem jest Jezus. Z nim jest wolna od innych ludzi i od samej siebie.
Mateusz Piotrowski – działacz społeczny. Politolog. Kończy doktorat z teologii i ekonomii. Zajmuje się problemem nierówności w dostępie do edukacji w Polsce. Ma wąsy jak prawdziwy związkowiec. Tłumaczy wersety z Biblii na język konkretnych społecznych problemów. Wierzy, że Bóg chce realnie przemieniać świat – i że daje nam moc do tej przemiany.
image3
image2
2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *