Historia przebudzenia: dwudziestolatek zmienia historię Walii

Jest rok 1898. Dwudziestoletni Evan Roberts modli się tak gorąco, że zapomina o jedzeniu czy spaniu. Rozważa słowo do późnych godzin nocnych, a chodząc do pracy w kopalni uczy się na pamięć biblijnych wersetów.

​Pewnego wieczoru Bóg odwiedza go – z taką mocą, ze jego łóżko zaczyna się trząść. Następnie przez wiele dni budzi go o pierwszej nad ranem, a Evan modli się przez cztery godziny owładnięty Bożą obecnością. Marzy o dodaniu Królestwu Bożemu stu tysięcy dusz. Pewnego dnia podczas wieczornego spaceru Evan i jego przyjaciel widzą wizję wielkiego ramienia, które rozciąga się z księżyca na ziemię i dotyka Walii.

W wieku 26 lat wraz z kilkunastoma znajomymi modlą o przebudzenie. Obecność Boga wypełnia ich spotkania, na których gromadzi się coraz więcej ludzi. Modlitwy trwają do północy, czasami do czwartej nad ranem, a od szóstej rano czekają już kolejne osoby.

​Na nabożeństwa​ch Bóg dotyka ludzi w przeróżny sposób. Jest śmie​ch​, płacz​​, ta​niec. ​Kobiety padają na kolana, a mężczyźni leżą między ławkami płacząc, śmiejąc się i modląc. Jedni krzyczą doznając przekonania o swoim grzechu, inni dosłownie dostają drgawek. Mimo cudownej atmosfery znajdują się i tacy, którzy narzekają na brak porządku.

Za przebudzeniem idą wielkie zmiany widoczne ​także w lokalnej społeczności​. Bary tracą klientów i zaczynają świecić pustkami. Prostytutki ​uczęszczają na​ kursy biblijne, dłużnicy spłaca​ją​ swoje długi, a niegdysiejsi alkoholicy stają​ się źr​ó​dłem radości i wsparcia dla swoich rodzin.​ Evan zachęca także do pokonywania barier rasowych i etnicznych. W​ spotkania​ch biorą udział​ przywódcy rożnych wyznań – wszyscy kt​ó​rzy czu​ją​ głód Boga.​ Wszystko opisują lokalne gazety, a dziennikarze nawrac​ają​ się, widząc ​realność nieba. Choć Evan napotyka w przyszłości przeszkody i trudności to owoce przebudzenia będą trwałe.

Modlitwa ma wielką moc, a łaska naszego ukochanego Boga nie zna granic – On może uczynić to wszystko, a nawet jeszcze więcej, jeszcze raz dzisiaj,  w naszym życiu. Chorzy będą uzdrawiani z najróżniejszych chorób, a miasta będą przemieniane. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego!


Więcej informacji o przebudzeniu w Walii w książce „Boży Generałowie”, autor: Roberts Liardon.

autor: Agata Wartak
No comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *