W maju tego roku zostaliśmy poproszeni, aby poprowadzić rekolekcje dla młodzieży w Miejskim Ośrodku Kultury w Karczewie. Głosiliśmy tam słowo, modliliśmy się wspólnie i uwielbialiśmy Boga, ale stało się coś jeszcze…

File_003 (1)Część grupy była trochę „niesforna”. Zawzięte rozmowy toczyły się na przeróżne tematy 😉 W sali panował szum, niczym szum wiatru podczas zesłania Ducha Świętego w Dzień Pięćdziesiątnicy 😉 Myślę, że to było zupełnie prorocze, bo pod koniec spotkania stało się coś cudownego. Duch Święty jak zwykle nie zawiódł i postanowił uzdrowić cztery osoby, które jako pierwsze poprosiły o modlitwę. Widzieliśmy jak ból szyi, który towarzyszył pewnej dziewczynie od kilku lat zniknął w mgnieniu oka. Znikały bóle barków i przedramion. Strzykanie w kolanie również ustało. Pojawiły się łzy, zaskoczenie i czuliśmy jak atmosfera ma sali zmieniła się w kiła sekund.

File_005Wierzymy, że żywy Kościół to taki, w którym Duch Boży działa żywo. W Jana 21, 25 czytamy „Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać”. Jezusa musiało rozpierać pragnienie dawania ludziom zdrowia i życia. Gdyby było inaczej – nie uczyniłby tak wielu znaków i cudów.

Czym jest Ewangelia bez działania? Czy miłość może ograniczyć się do samych tylko słów? Czy nie jesteśmy rozzłoszczeni na choroby, które dotykają naszych bliskich i czy nie chcielibyśmy ich uzdrowienia? Bóg jest dobrym, najwyższym, doskonałym bytem. Moglibyśmy powiedzieć „najlepszym na świecie” i to od Niego pochodzi wszelkie dobro. Jeśli więc pojawiła się w nas chęć zaniesienia uzdrowienia do drugiej osoby, to z pewnością wcześniej była ona u Boga. Posłuszni poleceniu Jezusa (Mt 10,8), pełni radości i wdzięczności idźmy „w świat” i pokażmy, co się kryje za określeniem Królestwo Niebieskie :)

No comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *