Dumni z Jezusa!

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mk 16, 15). Tymi właśnie słowami nasz kochany Jezus przynaglił nas do zaprowadzania na Ziemi Królestwa Niebieskiego.

File_002Nie pozostawił On nas jednak z tym zadaniem samych. Otrzymaliśmy Ducha Świętego, który przemienia nas na świadków Jezusa (Dz 1,8) i uzdalnia do głoszenia Ewangelii w słowie i czynie. Zobaczmy, że zstąpienie Ducha Świętego w Dzień Pięćdziesiątnicy przyniosło natychmiastowe skutki. I to jakie! Piotr, jeszcze przed chwilą przestraszony i zamknięty w domu wraz z pozostałymi uczniami, wyszedł z ukrycia i pod natchnieniem Ducha z odwagą i „donośnym głosem” wystąpił publicznie, opowiadając o Jezusie zebranym Żydom (Dz 2, 14-36), nawracając od razu trzy tysiące osób. (Dz 2, 41).

File_001Bóg otwiera przeróżne drzwi. Na początku września mieliśmy okazję uczestniczyć w Powakacyjnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej, na którym zebrało się około 1500 osób. Agata odsłoniła przed uczestnikami świadectwo swojego życia i nawrócenia. Było to dla nas tym ważniejsze (i tym milsze), że spotkanie odbywało się w jej ukochanym i rodzinnym mieście Skarżysku Kamiennej.

Wszyscy mamy tego samego Ducha i wszyscy jesteśmy powołani do tego samego – obwieścić Światu Radosną Nowinę o Jezusie Chrystusie. Wystarczy tylko chcieć, Bóg zrobi całą resztę :)

No comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *